» بازدید امروز: 269
» بازدید دیروز: 138
» افراد آنلاین: 2
» بازدید کل: 11880

زندگینامه شهید مجید بقایی

 

در بهمن ماه سال 1337 ه . ش; در خانواده‌اي معتقد و مذهبي در شهر بهبهان چشم به جهان گشود. هيچکس نمي‌توانست عظمت روحي نوزاد ناتوان آنروز را در 22 سال بعد شاهد باشد، گرچه از همان ابتدا با رفتار متينش در خانواده و علاقه‌اش به مسائل مذهبي و رعايت آنها درسنين 10-12 سالگي رشد فکري و فرهنگي او مشخص و نمايان گرديد.

یادمان ایثار
93/10/14
ادامه مطلب

یاد شهید صدرالله فنی را گرامی بداریم

شروع جنگ در سال 59 باعث شد که اکثریت اعضای  گروه منصورون به جبهه های نبرد بپیوندند و

 در جریان این حماسه آفرینی ها شهید اسماعیل دقایقی (بنیانگذار و فرمانده لشکر 9 بدر)، شهید سید محمدعلی جهان آرا (بنیانگذار و فرمانده سپاه خرمشهر)، شهید مجید بقایی (جانشین فرماندهی قوای زمینی سپاه) و دهها نفر دیگر از اعضای فعال و مؤثر منصورون به شهادت رسیدند.

از دیگر سرداران بهبهانی عضو این گروه میتوان به سردار شهيد صدرالله فني ( فرمانده قرارگاه فجر)، سردار شهيد حبيب الله شمایلی( جانشين فرماندهي لشكر 7 وليعصر(

اشاره نمود.

محسن رضایی
93/10/14
ادامه مطلب

بزرگداشت مرحوم سیدکاظم نعمت زاده

امروز سالگرد فوت مرحوم مغفور سید کاظم نعمت زاده معلم قرآن ومجاهد فی سبیل الله که همراه با شهدای انقلاب اسلامی منصورون زحمت کشید وپس از انقلاب نیز در کنار ضعفا ودرد ورنج آنها در خرمشهر ایستاد ودرسازندگی شهر در جهاد سازندگی وشورای شهر وخدمت فرهنگی به مردم وبه ویژه جوانان همت گماشت وبرسرپیمان وعهد خود با خدایش در مسجد جامع خرمشهر جان به جانان تسلیم کرد خداوند باسه برادر شهیدش سیدعلی اکبر وسیداحمد وسید حسین که مظلوم هم هستند که جنازه برخی از انها نیز بدست نیامد ونامی از آنها نیست محشورشان کند واعمال خالص اورا قبول نماید لازم به ذکر است که سید کاظم نعمت زاده پسر عموی شهید جهان ارا میباشد

رضا بصیرزاده
93/10/10
ادامه مطلب

خاطره ای از سید محمد جهان ارا

سید هدایت‌الله مهربان چیزی توی ذهنش افتاده، انگار می‌خواهد چیزی را که گم کرده پیدا کند: «محمد برایم تعریف کرد که رفته بودند با بنی‌صدر پیش امام(ره)، محمد به امام گفته بود که این آقا امکانات لازم را به ما نمی‌دهد و دست دست می‌کند، امام(ره) توپیده بود به بنی‌صدر. بعد از جلسه بنی‌صدر، محمد را دعوا کرده بود که چرا جلوی آقا این حرف‌ها را زده البته باز هم این دو نفر درگیری پیدا کردند. بنی‌صدر رفته بود خرمشهر، محمد یقه‌اش را گرفته بود . محمد می‌گفت بنی‌صدر جلوی نیروها را گرفته بود. پسرم از هیچ‌کس نمی‌ترسید.»

پدر شهید
93/10/10
ادامه مطلب

زندگینامه شهید سیدکاظم دانش

«سید محمد کاظم دانش» در ششم آبان ۱۳۱۸ در شهرستان ذزفول در خانواده ای روحانی دیده به جهان می گشاید. تحصيلات ابتدايي و مقدماتي را نیز در دزفول به پايان می برد. از سال 1330 تا سال 1337 هجري شمسي در حوزه علميه شهرستان دزفول مشغول تحصيل و کسب علم می شود و در سال 1337، به منظور ادامه تحصيل علوم ديني رهسپار قم می شود. پس از اتمام دوره سطح در درس فقه و اصول حضرت امام خمینی(ره) شرکت می کند.

غلامرضا درکتانیان
93/10/10
ادامه مطلب

شهدای منصورون

شهیدغلامحسین صفاتی دزفولی
شهیدکریم رفیعی
شهید سید علی جهان آرا
شهید مهدی هنردار
شهید عزیز صفری
شهید سید نورالدین صفدری
شهید شیخ عبدالحسین سبحانی
شهید حسن هرمزی
شهید اسماعیل دقایقی
شهید سید محمدعلی جهان آرا